Lesná škôlka Tučín

Pestujeme lesné dreviny...

Lesná škôlka Tučín sa nachádza v katastri obce Vinné a má výmeru 1,0 ha.+ 0,7 ha ostatných plôch.

V škôlke pestujeme lesné dreviny potrebné na umelú obnovu lesov a to buk lesný, dub zimný a letný, smrek obyčajný, borovicu lesnú , smrekovec opadavý a jedľu bielu v zmysle platných zákonov a vyhlášok pre pestovanie a distribúciu lesného reprodukčného materiálu.

Ako doplnok pestujeme ešte okrasné dreviny : tuju mlyňanskú – vhodnú na živé ploty a smrek pichľavý. Sadenice pestujeme výhradne na substrátoch rašeliny , alebo používame nami vyrobený kompost. Z tohto dôvodu naše sadenice majú bohatý koreňový systém, ktorý je hlavnou podmienkou dobrého ujatia sadeníc. Skúsenosti z dlhodobého pôsobenia v lesníckej praxi /28 rokov práce na Lesnej správe/ prenášame do našej výroby a snažíme sa vypestovať sadenice čo najviacej vhodné pre zalesňovanie v našich podmienkach /nie staré sadenice s dobrým koreňovým systémom.

Sadenice lesných drevín dopravujeme až k odberateľovi na vlastné náklady po celom Slovensku.

Vedľajšou činnosťou na ostatnej ploche je výroba kompostov a výroba štiepaného dreva s rozvozom.

Po telefonickom, mailovom, alebo osobnom kontakte dohodneme cenu sadeníc, množstvo a termín dodania. Následne po vyzdvihnutí, balení a ošetrení koreňového systému agrisorbom Vám dopravíme sadenice na vlastné náklady. Okrasné dreviny posielame kuriérskou službou po celom Slovensku.


Prevádzkovateľ :

Ing. Štefan Duda, 072 31 Vinné 467, Slovakia

E-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Web : www.sirava.info

Tel.: + 421/ 905 252 188